طراحی سایت یا سئو؟ تفاوت سئو و طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت یا سئو

یکی از سؤالات پرتکرار شما از ما این است طراحی سایت یا سئو؟ کدام مورد اهمیت بیشتری دارد؟ اگر بخواهیم کوتاه به این سؤال پاسخ دهیم باید بگوییم هر دو مورد اهمیت زیادی برای کسب و کار دارند. برای موفقیت یک کسب و کار، طراحی سایت و سئو باید در کنار هم باشند. اما گاهی اوقات برای برخی افراد یک مورد اهمیت بیشتری دارد و این بیشتر به فکر و نیاز شما بستگی دارد. اما در قدم اول باید بیشتر در رابطه با هر کدام بدانید. قبل از سفارش طراحی سایت با وردپرس یا سئو همراه ما باشید تا با مفهوم هر یک بیشتر آشنا شوید.

تفاوت طراحی سایت یا سئو چیست؟

برای موفقیت یک وب سایت، طراحی سایت و سئو در کنار یکدیگر ضرورت دارند. می‌توان گفت سئو نسبت به طراحی سایت مفهوم گسترده‌تری دارد و در واقع می‌تواند طراحی سایت را هم در بر بگیرد. سئو و طراحی سایت تفاوت‌هایی دارند. برای مثال در نگاه اول هدف ابتدایی هر دو یکی بوده و هر دو به دنبال بازاریابی آنلاین و دیجیتال هستند. اما در واقع هدف طراحی سایت و سئو متفاوت است. تا زمنی که سایتی نباشد، سئویی هم نیست. از طرفی هم باید تمام ضروریات در طراحی سایت اجرا شوند که زمان بهینه سازی سئو با مشکلی مواجه نشویم.نتیجه میگیریم طراحی سایت و سئو با یکدیگر همپوشانی و درهم تنیدگی دارند. در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

بارها گفتیم بستر اینترنت از الزامات موفقیت یک کسب و کار در دنیای امروز است. امروزه معمولا قبل از خرید هر وسیله‌ای، ویژگی‌‌ها و امکانات آن را در اینترنت سرچ می‌کنیم. همچنین قیمت محصول را در اینترنت و بازار مقایسه می‌کنیم. در بسیاری موارد کاربران در حین جستجوی محصولی در اینترنت، خرید خود را ثبت می‌کنند.

تفاوت طراحی سایت یا سئو از نظر هدف

هر بیزنسی، از بیزنس کوچک گرفته تا بزرگ، باید در حوزه اینترنت فعالیت داشته باشد؛ در غیر این صورت به زودی در بین رقبا کنار گذاشته می‌شود. زمانی که مشتری در رابطه با محصول شما سؤالی داشته باشد در گوگل سرچ می‌کند و به دنبال پاسخ سؤال خود می‌گردد. اگر شما سایت داشته باشید و آن را سئو کرده باشید، در نتایج گوگل نمایش داده می‌شود. کاربر با سرچ در سایت شما و رسیدن به جواب سؤالش امکان دارد از شما خرید کند. به همین دلیل است ک می‌گوییم طراحی سایت و سئو هم‌پوشانی دارند.

به علاوه اینجا متوجه تفاوت طراحی سایت و سئو می‌شویم. هدف اصلی در طراحی سایت جمع‌آوری و ارائه اطلاعات، محصولات و خدمات به کسانی است که از سایت بازدید می‌کنند. اما هدف از سئو کردن دیده شدن وب سایت شما در نتایج ابتدایی گوگل است. زیرا معمولا کاربران زمانی که در موتورهای جستجو نظیر گوگل سرچ می‌کنند روی سایت‌های ابتدایی کلیک می‌کنند.

اگر وب سایت را یک فروشگاه در نظر بگیریم، سئو مانند کسی است که از دم در تبلیغ محصولات داخل فروشگاه را می‌کند.

درآمد طراحی سایت و سئو

یکی از پردرآمدترین مشاغل در دنیای امروز مرتبط با دنیای دیجیتال مارکتینگ است. در بین تمامی شاخه‌های این حوزه، طراحی سایت و سئو از بهترین و پرسودترین مشاغل هستند. قبل از اینکه دقیق‌تر به میزن درآمد این دو رشته بپردازیم، بهتر است به مهمترین مزایای این دو شغل بپردازیم. امروزه ترجیح می‌دهند از راه دور یا خانه کار کنند. یکی از آوانتاژهای طراحی سایت و سئو، امکان کار و کسب درآمد از راه دور است. یکی از دیگر مزایای سئو و طراحی سایت امکان درآمد دلاری است. تعداد زیادی آگهی تبلیغاتی در دنیا وجود دارد که به صورت دلاری هزینه پرداخت می‌کنند. در نتیجه زمانی که به مهارت کافی دست یافتید، می‌توانید سراغ کسب درآمد دلاری بروید. در ادامه جواب سؤال را خواهیم داد. طراحی سایت یا سئو

برای میزان درآمد طراحی سایت و سئو نمی‌توانیم عدد دقیقی بگوییم، زیرا بسته به میزان کاری که کارفرما از شما می‌خواهد بستگی دارد. اما در بهترین حالت میزان درآمد هر پروژه سئو ۴-۵ میلیون است. لازم به ذکر است که قرار نیست شما فقط روی یک پروژه سئو کار کنید. شما می‌توانید روی ۳-۴ پروژه به صورت همزمان کار کنید. این تعداد بسته به میزان توانایی و وقت آزاد شما می‌تواند متغیر باشد.

میزان درآمد شما از طراحی سایت به سطح مهارت شما بستگی دارد. درآمد طراحی سایت برای کسانی که به صورت مبتدی در این حوزه فعالیت می‌کنند از ۲ میلیون شروع می‌شود. حال اگر شما حرفه‌ای باشید این عدد تا ۲۵ میلیون هم می‌تواند باشد. یکی دیگر از عامل‌های تأثیرگذار در درآمد طراحی سایت، روش طراحی سایت است. مهم است که شما برای طراحی سایت از کدنویسی یا سیستم های مدیریت محتوا استفاده کنید. طبیعتا میزان درآمد طراحی سایت با کدنویسی خیلی بیشتر است، ممکن است تا ۱۰۰ میلیون باشد.

۴.۳/۵ - (۶ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا