اصول طراحی سایت برای موبایل

طراحی سایت برای موبایل

طراحی سایت برای موبایل از نظر UX و رضایت کاربران اهمیت زیادی دارد. هنگام طراحی سایت آنلاین لازم است این مورد را هم در نظر بگیرید؛ زیرا درصد زیادی از کاربران با تلفن همراه در موتورهای جستجو سرچ می‌کنند. در نتیجه لازم است سایتی که طراحی می‌کنید ریسپانسیو باشد در غیر این صورت ظاهر مناسب در موبایل نخواهد داشت.

طراحی سایت برای موبایل

در سال ۲۰۱۵ گوگل الگوریتم جستجوی خود را به روز کرد تا نشان دهد که وب سایت های ریسپانسیو در چه حالتی هستند؟ الگوریتم جدد گوگل برای سایت‌هایی که ریسپانسیو هستند، پاداش می‌دهد و در قابل سایت‌هایی که برای تلفن همراه طراحی نشده‌اند مجازات می‌کند.

بنابراین، اگر از طراحی سایت برای موبایل استفاده نکنید، احتمال نمایش شما در جستجوی اورگانیک گوگل برای کلمات کلیدی که در نظر دارید کاهش می‌یابد. حتی در صورتی که موفق شوید کاربران را جذب سایت خود کنید، با مشکلاتی مواجه خواهید شد زیرا نمی‌توان به راحتی از سایت شما با تلفن همراه استفاده کرد.

بر اساس آخرین داده‌ها ۶۲.۰۶٪ از کل ترافیک هر وب سایتی از تلفن همراه است. در نتیجه اگ کاربری وارد سایت شما شود به این نتیجهبرسد که نمی‌توان نیاز خود را از طریق سایت شما برآورده کند، پس از چند ثانیه از سایت شما خارج می‌شود. حتی اگر شما محتوای بسیاری خوبی در سایت خود قرار داده باشید. این اتفاق از نظر گوگل امتیاز منفی برای سایت شما محسوب می‌شود.

با رعایت طراحی سایت برای موبایل، جدای از اینکه به صفحات سایت خود شانس بیشتری برای حضور در نتایج گوگل می‌دهید، بلکه نرخ پرش سایت خود را هم کاهش می‌دهید. در نتیجه هر کاربری که وارد سایت شما می‌شود و جواب سؤال خود را پیدا می‌کند، امکان دارد به کاربر ثابت شما تبدیل شود

یکی از مهمترین اهداف ما در طراحی سایت برای هر کسب و کاری، بهبود تجربه کاربر از استفاده از خدمات و یا محصولات آن بیزنس است. موبایل در طول روز بیشترین استفاده را دارد. در نتیجه معمولا کاربران از تلفن همراه خود برای سرچ کردن در موتورهای جستجو نظیر گوگل استفاده می‌کنند. در نتیجه لازم ریسپانسیو سایت رعایت شود.

واکنشگرا بودن سایت

در مرحله اول باید سایت واکنشگرا باشد. واکنشگرا بودن سایت به چه معنی است؟ به این معنی است که سایت باید به صورت اتوماتیک با اندازه صفحه نمایش موبایل هم سازگار باشد. به این صورت که فونت‌ها، تصاویر و ساختار هر صفحه باید در تلفن همراه هم اصولی چیده شود.

طراحی Homepage و Navigation

در هر صفحه از سایت ممکن است آیکون‌ها و دکمه‌های مختلفی وجود داشته باشد. اما نکته‌ای که در طراحی سایت برای موبایل باید در نظر بگیرید این است که، زمانی که کاربر از تلفن همراه استفاده می‌کند هم باید به راحتی به همه گزینه‌ها دسترسی داشته باشد.

۴.۷/۵ - (۴ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا